11 Haziran 2017 Pazar

Bali’nin Dünyaca Ünlü Yoga Stüdyoları

Turistler, dalgaların sesi, pürüzsüz, yumuşacık beyaz kum ve yatıştırıcı gamelan ritimleri derken bile aslında şöyle bir dakikalığına da olsa Bali’ye gidip geliyoruz. Böylesine huzur dol bir şehirden beklentiniz ne olurdu peki? Elbette yoga… Bali’de hangi yoga eğitim merkezine, stüdyosuna ve benzeri yere giderseniz gidin, her anınızdan tat almaya bakın. Çünkü Bali öyle bir yer ki, huzur, sükunet ve doğa üçlüsünü bir arada sunan nadir yerlerden biri. Üstelik Bali’de tatil yapmak için öyle günlerce araştırma yapmanıza, tavsiye, yorum, öneri aramanıza da gerek yok paket turlar ile online tatil planlayıcınız Gruppal yurtdışı turları sayesinde en uygun fiyatlarla Bali’yi gezebilir ve bu masalsı yoga stüdyolarında içsel yolculuğa çıkabilirsiniz.


                                                                           · Yoga Barn
Yılda bir kez gerçekleşen Bali Spirit (Ruhu) Festivali'nin gözde yerlerinden biri olan Yoga Barn, zihniniz, bedeniniz ve ruhunuz için ideal. Ubud'un yemyeşil bölgelerinde yer alan stüdyoda ve çevresinde yoga dersleri, atölye çalışmaları, huzurlu pansiyonlar, hatta en sağlıklı yiyecekler sunan tesisler bulunuyor. Onların deneyimli, uluslararası eğitmenleri, klasik Hatha, Vinyasa, Pranayama, Iyengar veya power yoganın olağanüstü uzmanları. Ziyaretçiler tek bir sınıfa veya haftalık 100+ dersin herhangi birine katılmak için belirli bir ücret ödeyerek kaydolabilir.
Adres: Yoga Barn, Jalan Raya Pengosekan, Ubud, GianyarRegency, Bali, Endonezya, +03 619 712 36

 
· Samadi Bali
Samadi Bali'de eğitmenleriniz aynı zamanda yaşam koçunuz, çakra dengeleyici, kraniosakralterapist (bedensel denge terapisti) veya ruh gıda sanatçısıdır. Popüler sörf mekânı Canggu'nun merkezinde yer alan bu yoga stüdyosu, dalgalara meydan okuduktan sonra biraz rahatlamak için harika bir yer. Sörfçüler için özel olarak oluşturulan yoga sınıflarında eğitim almak mümkün. Uzmanlık alanları geleneksel "Mysore Ashtanga Yoga" olduğu için bu stili seçmenizde fayda var.
Adres: Samadi Bali, JalanPadangLinjongno. 39, EchoBeach, Canggu, Kuzey Kuta, Bali, Endonezya, +0812 3831 2505


                                                                           · Seminyak Yoga Shala
Bu popüler stüdyo, Seminyak'taki en popüler alışveriş merkezinden yalnızca birkaç adım uzaklıkta olmasına rağmen, sakin ve huzurlu odaya girdiğinizde endişeleriniz ve gerginliklerinizi çok uzaklarda bırakmış olacaksınız. Karmaşanın ortasında yer alan bir cennet gibi olan Seminyak Yoga Shala, yoga derslerinin yanı sıra alt katta bulunan vejetaryen restoranında, bütünsel olarak sağlıklı yaşam imkanları da sunuyor.
Adres: Seminyak Yoga Shala, JalanBasangkasano. 1200B, Seminyak, Bali, Endonezya, +0361 7304 98


· Desa Seni
Bali kültürü ve Endonezya'nın diğer tüm şehirleri hakkında birçok bilgi edinebileceğiz nadir yerlerden biri olan DesaSeni’yi yoga eğitimi için tercih edebilirsiniz.
Genel olarak kültür ve geleneklere odaklanılmasına rağmen, DesaSeni'deki öğretmenler Ashtanga, Hatha, Kundalini, Vinyasa, Tantra, meditasyon ve daha pek çok konuda eğitim veriyor.
Adres: Desa Seni, JalanSubakSari No. 13, Canggu, Bali, Endonezya, +0361 8446 392· Morning Light Yoga
Uluwatu Surf Villas'ta bulunan bu yoga stüdyosunda yoga yapmak kesinlikle bir ayrıcalık. Konumunun sahil yakında olmasından yerinden faydalanan merkez, yoga seanslarının büyük bir kısmını dalga seslerine yakın, hafif esintinin olduğu zamanlarda gerçekleştiriyor.
Adres: MorningLight Yoga, Uluwatu Surf Villaları, Jalan Pantai Suluban, Uluwatu, Bali, Endonezya, +0817 555 365
 · The Power of Now Oasis
The Power of Now Oasis, adından da anlaşılacağı gibi, hayatın koşuşturmacasından uzak bir yerde bulunuyor. Simgesel, çevre dostu stüdyo binası tamamen bambudan yapılmış. Tecrübeli eğitmenlerden gelen yoğun istek sonucunda stüdyo her geçen gün daha da geliştiriliyor ve sağlıklı bir yaşam tarzı sağlamaya yönelik birçok yeni imkan sağlandı.
Yoga seanslarından arda kalan zamandaçıt çıkmayan kütüphanesinde kitap okuyabilir, müzik stüdyosundan veya organik içeceklerden faydalanabilirsiniz.
Adres: The Power of Now Oasis, Jalan MertaSari, Güney Denpasar, Bali, Endonezya, +0878 6153 4535


· Jiwa Bikram Yoga
Seminyak'taki popüler alışveriş bölgelerinin ve plaj kulüplerinin yakınında bulunan Jiwa Bikram Yoga, Bali’deki en popüler yoga stüdyolarından biri haline geldi. Stüdyo, doğal aydınlatmaya ve minimalist ve rahatlatıcı bir iç mekan tasarımına sahip.
Adres: Jiwa Bikram Yoga, Jalan Petitengetno. 78, Seminyak, Kuzey Kuta, Bali, Endonezya, +0851 0041 3689