10 Eylül 2016 Cumartesi

Astrolojini Kraliçesinden Burç Yorumları

Astroloji… Eskiden ilgilenenlere marjinal ve efsunlu gözüyle bakıldığı, bugün ise annelerimizin ya da arkadaşlarımızın Whatsapp’dan günlük burç yorumumuzu göndermeye kadar içselleştirdiği bir bilim dalı. Tabii en çok da suiistimale uğrayıp, magazinselleştirilen bilim dalı da diyebiliriz. Gezegenlerin açılarını en ufak birime kadar hesaplayıp, yıldız haritası (horoskop) çıkaran bir uğraşı, ‘’Bugün hayatınızın erkeğiyle ya da kadınıyla tanışacaksınız, kırmızı bir elbise giymeyi sakın unutmayın!’’, ‘’Bu hafta içerisinde terfi alabilirsiniz, patronunuza bol bol gülümseyin ve istediği her görevi yerine getirin!’’ gibi basit ve popcorn bir havaya sokmak ancak günümüz tüketim kültürüne yakışacak bir davranış zaten. 

Ne kadar her önüne gelen artık astrolog, hatta yaşam koçu olup, hayatımızı düzene koymaya ve yıllardır beklediğimiz o büyük aşka, işe ve paraya bizi kavuşturmaya adaysa da, bu iş layıkıyla yapan, işin uzmanı olan birçok insan da var. Neotempo’daki astroloji ve burçlar hakkındaki yazılar da bu insanlardan birine ait mesela. Bu sitenin astroloji sayfasına girmek için en önemli neden, astrolojik yorumların kraliçesi Susan Miller’ın yazılarını okumak. Susan Miller, dünyada ciddi oranda takipçisi olan, kitapları milyonlar satan bir astrolog. Herkesin merakla beklediği burç yorumlarını Türkçeye kazandırılmış olmak gerçekten büyük bir hizmet. Tabii buradaki en önemli etken iyi çevri yapılmış olması. Gördüğüm kadarıyla bu konuda gayet titiz davranılmış. 

Neotempo’da her burç; tek tek, aylara göre detaylıca analiz edilmiş. Genel olarak tüm burçları içeren ay yorumları da var. Altında da okuduğunuz haberle ilgili der konuların da linkleri verilmiş. Böylece konular içerisinde kolaylıkla geçiş yapabiliyoruz. Sayfaya sadece bir burcu okumak için girmiştim. Millerın yorumlarının sürükleyiciliği sayesinde kendimi, neredeyse 1 yıllık analizi okurken buldum. Yazının altında yorum köşesi de var. Yukarıda bahsettiğim gibi, yakınlarınıza devamlı burç yorumu göndermeyi seviyorsanız bu sitede sizi de düşünmüşler. Her sitede Facebook ve Twitter’da paylaş gibi butonlar vardı ama burada aynı zamanda Whatsapp’da paylaş var. Whatsapp’da paylaşa bastığınız andan itibaren uygulamanın web sürümüne yönlendiriyor sizi. Oldukça basit bir uygulama. Yalnızca telefonunuzda da o an Whatsapp’ın açık olması gerekli, o kadar.