15 Şubat 2016 Pazartesi

18. - 19. HAFTALAR


18. Haftada 4 lü tarama testi için kontrole gittiğimde doktorum 2li testin sonuçları gayet iyi çıktığı için yapmaya gerek olmadığını söyledi. Ama kan değerlerim düştü mü diye yine bir kan verdim. Ve evet biraz düşük çıktı öncekine göre. 1 ay daha aynı şekilde ilacımı kullanmaya devam edeceğim. Sonra yine düşük çıkarsa ilaç arttırımına gideceğiz. Bunun dışında aldığım vitamin hapı (Vinalacimmunitum) kilo aldırdığı için onu hergün değilde 1 gün aralıkla içmemi önerdi.
 Bu hafta ki muayenem de oldukça verimli geçti benim için. Önceden aklıma gelen soruları not almıştım, unuttum derdi olmadan hepsini sordum ve rahatladım. Bunlar nelerdi ve cevapları ise şöyle:

Ben: Cinsiyet? Kesin kız mı? (Ona göre alışveriş yapıcam da)
Doktorum: Evet o bir kız!

Ben: Şu an kullandığım ilaçları daha ne kadar kullanmam gerek, ayrıca bir ilaç almama gerek var mı? (Kullandıklarım: Gynoferon ve Vinalacimmunitum)
Doktorum: Yukarda açıkladım aslında bunu;)

Ben: 2li tarama testimde bir sorun çıkmamıştı bu 4 lü taramada çıkma ihtimali var mı?
Doktorum: Hayır değerler oldukça iyi, gerek yok.

Ben: Ayrıntılı ultrason ne zaman? Ve kesin gerekli mi?
Doktorum: 2 hafta sonra ve evet gerekli. Bebeğin gelişimi hakkında oldukça bilgi sahibi oluyoruz. Hem bebeği 4 boyutta daha net görme imkanımız var.

Bilgilendim, yeni şeyler öğrendim. Hatta ultrasonda bebeğimi videoya bile aldım. Herşey birer hatıra. Bu yüzden kıymetini bilmek lazım bu anların..

19. haftam ve zaman geçmek bilmiyor. Ayrıntılı ultrasona girip daha net şekilde görmek istiyorum kızımı. Bu arada instagram da modaliza hesabımı sürekli hamilelik ve bebekle ilgili paylaşımlara boğmamak adına yeni bir hesap açtım. @kumsalıngunlugu hesabından siz de bizi takibe alabilirsiniz. Ve evet kızımızın adı kısmetse KUMSAL olacak. Sizinde yıllardır aklınızda olan bir isim var mı, çocuğum olursa adını bu koyacağım dediğiniz bir isim? Benim lise yıllarımdan beri aklımda olan tek isimdi KUMSAL.Nasıl sizce, neler düşünüyorsunuz?