6 Aralık 2011 Salı

Tirilye de haftasonuMudanya,Tirilye gezimiz de bana eşlik eden biricik kuzenlerim ve kardeşime teşekkürler..
Sanırım kuzen olmanın en iyi yanı yaşlarımızın birbirine çok yakın olması ve birlikteyken çok eğleniyor olmamız. Biz geçen haftasonu, havanında ilkbahar tadında olmasını fırsat bilerek beraberce Mudanya ya doğru kahvaltıya çıktık. Sonrasında Tirilye ye gitmesek olmazdı tabi. Şimdilerde ATV de Al Yazmalım dizisinin çekildiği yer olarak ün salmış durumda. 

Tirilye(Zeytinbağı) hakkında söyleyebileceğim birşey varsa o da MUH-TE-ŞEM bir sahil kasabası olduğudur. Kesinlikle görmeniz lazım. Sahil kenarında ki balık lokantaları,hediyelik eşya dükkanları,yöre halkının yapıp sattığı zeytinler,salçalar,reçeller ve insanlarının sıcakkanlılığı ile sizi kendine bağlayan bir yer Tirilye. Eve dönüş yolunda içinizde huzur ve tekrar gelme isteğiyle karşı karşıya kalacaksınız onu da söyleyim:) İstanbuldan gelmek isteyenler için ise yol durumu çok uygun. Deniz otobüsleri ile Mudanya da indikten sonra Tirilye otobüsleri her daim hazır bulunmakta. 

Biliyorum çok övdüm ama buna değer bir yer Tirilye. Benimde her zaman gitmekten keyif aldığım,aşk duyduğum,huzur bulduğum,Bursa da ki en sevdiğim yer kendileri...Şimdi fotoğraflardan az da olsa ne demek istediğimi anlayacaksınız;)


Güzel bir kahvaltı sonrası Mudanya sahilini bir turlayalım;)
Veeee karşınızda TİRİLYEEEEE !!!!!Tirilyenin en şirin cafesi bu olsa gerek.-Kızıldenizi Cafe- Hemen sahilde, denize karşı yer alıyor,görmemek mümkün değil. Aynı zamanda yeni kullanıma açılan Otel de de konaklama imkanınız var. Bunun dışında birçok pansiyon da uygun fiyatlarla mevcut


Fotoğrafçılar için de Tirilye vazgeçilmez...


Tac Mahal restaurant,Tirilyenin en son kısmında yer alan kendi başına,denizle bir arada olan harika bir yer. İster sabah kahvaltısı,ister rakı-balık keyfileri için ideal ;)

Sabah kahvaltı sonrası doymayan yeniden acıkan ve balık ekmek yemek isteyen bir kuzeniniz varsa buyrun,birçok yer mevcut:)

Son olarak Tirilye de görülmesi gereken yerlerden biri Çamlı Kahve ye de mutlaka uğramalısınız. Türk kahvesi keyfi için ideal. Ama tabi alkol isterseniz o da mevcut. Tirilyenin tepesinde,herşey ayaklarınızın altında. Muhteşem bir manzara..

Bahar ayında gelmek isteyenleri beklerim. Rehberiniz hazır olacak;) İyi haftalarrrR